Zeznania podatkowe Trumpa opublikowane przez Demokratów Izby Reprezentantów

To jest rozwijająca się historia. Reporterzy Timesa badają tysiące stron dokumentów. Sprawdź aktualizacje.

WASZYNGTON – Były prezydent Donald J. Demokraci ogłosili w piątek sześcioletnią kadencję Trumpa. Rejestry podatkowePan. Ujawnienie pilnie strzeżonych dokumentów następuje po latach batalii prawnych i spekulacji na temat bogactwa Trumpa i jego kłopotów finansowych.

The oswobodzenie Nastąpiło to 10 dni po wydaniu Demokratycznej Komisji ds. Sposobów i Środków Izby Reprezentantów Pan. Dwa raporty o podatkach Trumpa W ramach dochodzenia w sprawie praktyki Urzędu Skarbowego polegającej na przeprowadzaniu obowiązkowych audytów podczas urzędowania prezydentów. Zgłoszenia do Urzędu Skarbowego Pan. Trumpowi nie udało się cenzurować W ciągu pierwszych dwóch lat jako prezydent rozpoczął proces egzaminacyjny dopiero w 2019 r., kiedy Izba Demokratów wszczęła postępowanie nadzorcze, próbując uzyskać dostęp do jego dokumentacji podatkowej.

„Nasze ustalenia są proste – IRS nie rozpoczął obowiązkowego audytu byłego prezydenta, dopóki nie złożyłem pierwszej prośby” – powiedział w oświadczeniu przedstawiciel Richard E. Neal z Massachusetts, przewodniczący Komisji ds. Sposobów i Środków. Piątek.

Chociaż wiele informacji zawartych w deklaracjach podatkowych już wyszło na jaw, w tym dwa raporty opublikowane w zeszłym tygodniu, Mr. Oczekuje się, że zapewni rzadkie okno na złożoność finansów Trumpa i to, czy może sobie z tym poradzić. Skorzystali z polityki podatkowej, którą podpisał jako prezydent. Obejmują one ustawę o cięciach podatkowych i zatrudnieniu z 2017 r., która oferowała szereg ulg i obniżek podatków. biznes I bogaci.

Dane opublikowane w zeszłym tygodniu pokazały, że w pierwszych trzech latach jego prezydentury Pan Trump zapłacił 1,1 miliona dolarów federalnego podatku dochodowego Ale w 2020 roku nie zapłacił podatku, ponieważ jego dochody spadły, a straty wzrosły. W pierwszym roku swojej prezydentury p. Trump zapłacił 750 dolarów federalnego podatku dochodowego i zgłosił stratę w wysokości 12,9 miliona dolarów.

READ  Harry i Meghan „bliscy katastrofy” w pościgu samochodowym paparazzi w Nowym Jorku, mówi rzecznik

W imieniu Domowej Komisji ds. Sposobów i Środków Mr. Stwierdziła to bezpartyjna Wspólna Komisja ds. Podatków, która dokonała przeglądu zeznań podatkowych Trumpa Tyle czerwonych flag W petycji złożonej przez byłego prezydenta zarządzono dalsze śledztwo. Obejmują one kontakty z jego dziećmi i zrzeczenie się związane z rozstrzyganiem roszczeń o oszustwo przeciwko nieistniejącemu już Uniwersytetowi Trumpa.

W piątkowym oświadczeniu p. Trump uderzył Demokratów i powiedział, że decyzja o wydaniu deklaracji była „uzbrojona”.

„Deklaracje podatkowe„ Trumpa ”po raz kolejny pokazują, jak dumny jestem ze zwycięstwa i jak byliśmy w stanie wykorzystać amortyzację i różne ulgi podatkowe jako zachętę do stworzenia tysięcy miejsc pracy oraz wspaniałych struktur i firm” – napisał.

Zeznanie podatkowe jest jednym z najbardziej prywatnych dokumentów w Stanach Zjednoczonych. Chociaż Kongres ma uprawnienia do ich przyjmowania i zwalniania, rzadko podejmuje takie działania.

Pan. Po tym, jak Trump zerwał z tradycją i odmówił ujawnienia swoich dochodów jako kandydata na prezydenta lub podczas sprawowania urzędu, demokratyczni prawodawcy odszukali go z powodu obaw o potencjalne konflikty. Ostatecznie szefowie audytu i zastępcy szefów wykorzystali swoje uprawnienia nadzorcze, aby otworzyć je poprzez dochodzenia w sprawie polityki IRS.

W 2020 r., po otrzymaniu danych Od ponad dwóch dekad p. Zeznanie podatkowe TrumpaThe New York Times prześledził wzloty i upadki jego historii finansowej: życie naznaczone wątpliwym unikaniem podatków, ogromnymi stratami i odziedziczoną fortuną. Nowo opublikowane deklaracje podatkowe pokazują, jak ten wzorzec utrzymywał się przez lata spędzone w Waszyngtonie.

Sprawozdania Komisji ds. Sposobów i Środków, p. Pokazuje również, jak bardzo IRS wymanewrował armię prawników, księgowych i ekspertów podatkowych, których Trump zatrudnił do obrony podczas audytów jego deklaracji podatkowych w trakcie, przed i po prezydenturze Trumpa.

„Przy ponad 400 zwrotach przepływowych złożonych na formularzu 1040 nie było możliwe uzyskanie zasobów do zbadania wszystkich potencjalnych problemów” – powiedzieli agenci IRS. Poinformował o zeznaniach podatkowych Trumpa. odniesienie wewnętrzne Grupa ogłosiła w zeszłym tygodniu.

READ  Książę Harry oskarża Associated Press o „przestępczość”

Republikanie ostrzegli, że ujawnienie zeznania podatkowego danej osoby stworzy niebezpieczny precedens i doprowadzi do publicznej presji na ustawodawców GOP, aby zareagowali, publikując inne zeznania podatkowe, gdy przejmą kontrolę nad Izbą Reprezentantów w przyszłym tygodniu.

Podczas przesłuchania przy drzwiach zamkniętych w zeszłym tygodniu p. Przed głosowaniem partii w sprawie opublikowania raportu przez Trumpa, Republikanie wyraźnie podnieśli perspektywę ujawnienia informacji podatkowych związanych z rodziną prezydenta Bidena – głównie z jego synem Hunterem Bidenem.

„Idąc dalej, wszyscy przyszli przewodniczący zarówno House Ways and Means Committee, jak i Senackiej Komisji Finansów będą mieli praktycznie nieograniczone uprawnienia do atakowania prywatnych obywateli, przeciwników politycznych, liderów biznesu i związkowych lub deklaracji podatkowych Sądu Najwyższego. Sami są sędziami. ”- powiedział przedstawiciel Kevin z Teksasu. Brady, czołowy republikanin w Komitecie ds. Sposobów i Środków, powiedział w piątkowym oświadczeniu.

„To godna ubolewania plama na Komitecie Sposobów i Środków oraz Kongresie, która tylko jeszcze bardziej podzieli i zdemoralizuje amerykańską politykę” – powiedział. – dodał Brady. Na dłuższą metę Demokraci będą zdenerwowani.

Alan Rapport relacjonował z Waszyngtonu i Jim Tankersley z St. Croix, VI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *