Zimowe burze i przenikliwe zimno przetaczają się przez Amerykę

Pasażerowie przechodzą przed ekranami informacji o lotach na międzynarodowym lotnisku O’Hare w Chicago, 22 grudnia. (Nam Y. Huh/AP)

Masywny Zimowa burza uderza w Stany Zjednoczone Trudne warunki doprowadziły w piątek do opóźnień na lotniskach, które wcześniej nie były dotknięte.

Federalna Administracja Lotnictwa wydała przystanki naziemne dla lotów do międzynarodowego lotniska Charlotte Douglas w Północnej Karolinie, drugiego co do wielkości hubu American Airlines.

Na północno-zachodnim Pacyfiku loty FAA do międzynarodowego lotniska Seattle-Tacoma i międzynarodowego lotniska Portland zostały uziemione z powodu śniegu i lodu, chociaż jeden pas startowy w Seattle został ponownie otwarty o 11:00 czasu wschodniego.

FAA wstrzymała ruch na krajowym lotnisku Reagana w pobliżu Waszyngtonu – gdzie loty były opóźnione i odwołane w czwartek – z powodu odladzania.

Reagan „przeprowadzi chemiczną obróbkę lotniska przed prognozą błyskawicznej przerwy w dostawie prądu dla tego obszaru” – głosi komunikat FAA.

FAA mówi, że duże zmiany ciśnienia powietrza związane z burzą wywołają silne wiatry na lotniskach od Bostonu po Atlantę.

FlightAware odnotowało prawie 3800 odwołań lotów w USA w piątek rano, w porównaniu z około 2600 w całym kraju w czwartek.

READ  Dwóch policjantów, podejrzanych zabitych w strzelaninie w Wisconsin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *