Złapali złodzieja portfela

0
48

Policjanci z Teresina ustalili sprawcę kradzieży portfela w którym były pieniądze i dokumenty. Mieszkaniec powiatu skierniewickiego usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci zostali powiadomieni o kradzieży portfela w którym były pieniądze, karta płatnicza i dokumenty. Ustalono, że mieszkaniec powiatu sochaczewskiego robił zakupy w jednym ze sklepów w Teresinie. Przed podejściem do kasy upewnił się, że ma portfel przy sobie. Oprócz gotówki, były w nim dokumenty i karta płatnicza.

Krótko po tym stanął w kolejce do kasy. Gdy chciał zapłacić za zakupy okazało się, że portfela nie ma. Kradzież została zgłoszona policjantom z Teresina.

Policjanci działali szybko. Zabezpieczyli i zapoznali się z nagraniami monitoringu ze sklepu. Ich podejrzenia wzbudził jeden z klientów, który również stał w kolejce, ale nagle zrezygnował z zakupów i wyszedł z marketu. Mundurowi ustalili jakim samochodem przyjechał i kto w tym czasie użytkował auto.

Jeszcze tego samego dnia 43–letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego usłyszał zarzut kradzieży portfela z pieniędzmi, kartą płatniczą i dokumentami. Przyznał się do czynu i zwrócił portfel z całą zawartością. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik