ZŁAPANI NA GORĄCYM UCZYNKU

0
201

Dwaj mieszkańcy powiatu sochaczewskiego odpowiedzą za kradzież z włamaniem do samochodu i uszkodzenie mienia. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego dostali zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej na ulicy Żeromskiego. Gdy dojechali we wskazane miejsce zauważyli wybitą szybę w pojeździe marki Ford Transit. Mundurowi wysiedli z radiowozu, a gdy zajrzeli do samochodu zauważyli dwóch mężczyzn, z których jeden natychmiast podjął próbę ucieczki. Pieszy pościg trwał krótko i po kilkudziesięciu metrach, włamywacz miał już założone kajdanki na rękach. Drugi ze sprawców również został zatrzymany. Zatrzymani to 34-letni sochaczewianin i 28-letni mieszkaniec Teresina.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do sochaczewskiej komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. W trakcie wykonywanych czynności ustalono również, że oprócz włamania do forda i kradzieży pieniędzy, dwaj mężczyźni wybili również szybę w jednym z budynków przy Żeromskiego. Obydwaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Za popełnione czyny grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.