Złodziej samochodu zatrzymany po kilkunastu minutach

0
20

złodziej

Tylko kilkunastu minut potrzebowali sochaczewscy policjanci by zatrzymać 26-latka, który wykorzystując nieuwagę starszego mężczyzny odjechał jego samochodem. Mężczyzna przebywa teraz w policyjnym areszcie. 

Wczoraj wieczorem w centrum Sochaczewa, przy jednym ze sklepów, starszy mężczyzna zostawił auto z kluczykami, a następnie wszedł na chwilę do środka. Moment ten wykorzystał 26-latek, który autem odjechał. Gdy właściciel pojazdu zorientował się co się stało, od razu powiadomił policję. Funkcjonariusze prewencji natychmiast podjęli poszukiwania skradzionego auta i w ciągu kilkunastu minut udało się im go „namierzyć”. Sprawca przemieszczał się nim ulicami Sochaczewa.

Na widok policjantów zaczął skradzionym autem uciekać. Po drodze zniszczył betonową donicę z kwiatami przy wjeździe na osiedle mieszkaniowe. Uderzenie w donicę unieruchomiło pojazd. Mężczyzna wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został obezwładniony przez mundurowych.

Od zatrzymanego pobrano krew na badanie zawartości alkoholu w organizmie. Okazało się także, iż 26-latek ma obowiązujący do 2017 roku sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Dzisiaj będzie przesłuchiwany.