Zlot Zabytkowej Motoryzacji w Muzeum Kolei Wąskotorowej

0
34

W ubiegłą sobotę, 8 czerwca o godzinie 9.30 w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie odbyło się otwarcie ”X Zlotu Zabytkowej Motoryzacji i Rajdu im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego – Perpetuum Mobiles”, zaaranżowanego przez Mariusza Orzeszka oraz Marcina Kopra (Automobilklub Polski). Wydarzeniu towarzyszyła interesująca wystawa zabytkowych pojazdów drogowych różnych typów i marek. W ten sposób nasza placówka po raz kolejny włączyła się w cykliczne obchody „Dni Sochaczewa”.

Dzięki imprezie sochaczewianie oraz turyści zwiedzający tego dnia naszą placówkę mieli unikalną możliwość podziwiania zabytkowych pojazdów drogowych w otoczeniu wąskotorowego taboru kolejowego o analogicznym charakterze. Trzeba przyznać, że zestawienie to przyniosło interesujący efekt. W imprezie wzięły udział zarówno kluby miłośników dawnej motoryzacji jak i prywatni kolekcjonerzy. O godzinie 10:45 uczestnicy rajdu wyruszyli z naszej placówki, by realizować kolejne elementy programu imprezy.

„X Zlot Zabytkowej Motoryzacji” został zaaranżowany dla upamiętnienia postaci księcia Władysława Druckiego-Lubeckiego, który był założycielem i pierwszym prezesem Towarzystwa Automobilistów Królestwa Polskiego (dzisiejszy Automobilklub Polski).

Fot. Marta Przygoda-Stelmach

.