Złoto Jana Kocimskiego w Wings for Life

0
110

Sochaczewski biegacz Jan Kocimski zajął pierwsze miejsce, w kategorii wiekowej 70-74 lata, w polskiej odsłonie biegu Wings for Life, który odbył się w niedzielę 5 maja w Poznaniu.

Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Biegniemy Dla Tych Którzy Biec Nie Mogą”. Wings for Life to międzynarodowa impreza charytatywna, z której dochód przeznaczony jest na badania nad urazami rdzenia kręgowego. Bieg rozgrywany jest zawsze w pierwszą niedzielę maja. W tym roku odbyła się jego szósta edycja. W polskiej odsłonie tego wydarzenia, które organizowane jest jednocześnie w kilkudziesięciu miastach na świecie, tradycyjnie już w samochodzie pościgowym (mecie biegu) pojechał Adam Małysz. Ścigał on blisko 7500 biegaczy.

Jan Kocimski wystartował w biegu Wings for Life drugi raz (poprzednio, w 2017 roku, w kat 65-69 był drugi). Tym razem w kategorii wiekowej 70-74 zajął pierwsze miejsce w Polsce i 14 na świecie. Przebiegł dystans 18,76 km, o blisko kilometr więcej niż drugi zawodnik w Polsce. Rezultat ten dał mu 14 lokatę na świecie w jego kategorii wiekowej.

– Pogoda sprzyjała. Tempo w tym roku było też bardzo mocno. Liczyłem, że przebiegnę w granicach 21 km, czyli dystansu półmaratonu. Jednak zmienił się regulamin i w tym roku samochód szybciej przyśpieszał, niż przed dwoma laty. Ostatecznie jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku w Polsce, jak i miejsca na świecie wśród zawodników w moim wieku – komentuje Jan Kocimski.

.