Złoto kadetów w „siódemkach”

0
48

Drużyna kadetów Orkana Sochaczew, prowadzona przez trenera Tomasza Malesę wywalczyła złote medale mistrzostw Polski w rugby 7 w sezonie 2017/2018. Swój sukces przypieczętowali podczas finałowego turnieju Grand Prix, rozegranym w sobotę 7 lipca w Lublinie.

Zespół Orkana wygrał dwa wcześniejsze turnieje. W trzecim, finałowym wystarczyło sochaczewianom zatem zajęcie trzeciego miejsca, aby wywalczyć złoto. Jednak jak na faworytów przystało, nie zawiedli, dali z siebie wszystko i zwyciężyli w zawodach.

W turnieju zagrało siedem drużyn. W meczach eliminacyjnych sochaczewski zespół zmierzył się z Juvenią Kraków i Pogonią Siedlce. O ile z ekipą z Małopolski poradzili sobie bez większego trudu, to z drużyną Pogoni musieli trochę powalczyć. Zdecydowanie najcięższym meczem w turnieju było półfinałowe spotkanie z gospodarzami turnieju – Budowlanymi Lublin. Udało się jednak wygrać siedmioma punktami. W finale Orkan ponownie zmierzył się z Pogonią. Rywale gorzej znieśli trudy turnieju i nie postawili się Orkanowi, który pewnie mecz finałowy wygrał i po jego zakończeniu mógł się cieszyć z zasłużonego tytułu Mistrza Polski.

Skład złotego Orkana: Kamil Zieliński, Adam Szwarc, Patryk Romanowski, Filip Szufliński, Paweł Szwarc, Igor Kocimski (najlepszy zawodnik turnieju), Łukasz Rogowski, Łukasz Łukaszyk, Wojciech Kryś, Kacper Wróbel, Kamil Miękus, Wojciech Budnik oraz byli Hubert Dzikowski oraz Patryk Jagodziński.