„ZŁOTY GONG” W SP W GIŻYCACH

Tuż przed samymi feriami, w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Giżycach  odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu młodych, uzdolnionych aktorek z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom na Szlaku” im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie.

Pod kierunkiem Renaty Załugi, dziewczęta przedstawiły chińską bajkę pt. „Złoty gong”. Piękne dekoracje, oryginalne stroje, a przede wszystkim ukryte do tej pory talenty aktorskie, pozwoliły w wyrazisty sposób przekazać treść bajki i sprawiły ogromną radość uczniom naszej szkoły.

Całość akcji przedstawienia miała miejsce w ogrodzie chińskim. W scenografii zastosowano ciekawe rozwiązania, dzięki którym spektakl był łatwiejszy w odbiorze. Takim przykładem było wzgórze usłane kolorowymi kwiatami. Stroje bohaterów oraz rekwizyty, którymi posługiwały się aktorki, nawiązywały do czasów, w których rozgrywała się historia. Przerwy pomiędzy przygodami uzupełniały efekty dźwiękowe, które urozmaicały spektakl i nie pozwalały nudzić się widzom.

Przedstawienie w wykonaniu dziewcząt było interesujące, a czasami wręcz zabawne. Niosło za sobą przesłanie, że warto być optymistą, mieć wiele pozytywnych myśli, nie oglądać się za siebie, dążyć cały czas do przodu, a wtedy wszystko dobrze się ułoży.

Dyrektor Krystyna Wilczek podziękowała wykonawcom za tę z serca płynącą naukę. Pogratulowała talentu zaangażowanym w przedstawienie i życzyła sukcesów na scenie teatralnej.

Izabela Kubiak

.