Zmiana organizacji funkcjonowania Szpitala w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego

0
78

W związku z dynamicznie rozwijającym się w Polsce wzrostem liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 oraz mając na względzie wytyczne Ministerstwa Zdrowia, a przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu informujemy, że jesteśmy zmuszeni ograniczyć przyjęcia pacjentów w poradniach specjalistycznych oraz pracowniach diagnostycznych do przyjęć pilnych i koniecznych ze względu na stan zdrowia pacjenta lub kontynuację cyklu leczenia.

W związku z powyższym od dnia 13 marca 2020 roku pacjenci, którzy nie wymagają pilnej porady specjalisty lub badania diagnostycznego proszeni są o przełożenie wizyty na późniejszy termin. Rejestracja Szpitala poinformuje telefonicznie pacjentów o najbliższym możliwym terminie wizyty.

Apelujemy do pacjentów o nie przyjeżdżanie do Szpitala bez pilnej potrzeby.
W celu ograniczenia ryzyka zakażenia pacjenci nie będą mogli osobiście przekładać wizyty lub zapisywać się na wizytę do poradni specjalistycznych w rejestracji. Obsługa pacjentów będzie wyłącznie mailowa lub telefoniczna i w tym celu uruchomiliśmy od dnia 13 marca 2020 roku w godz. 8.00-15.00 następujące numery telefonów:
▶️ 46 86 49 700
▶️ 46 86 49 682
▶️ 46 86 49 552

Jednocześnie informujemy, że jest możliwa teleporada lekarza specjalisty oraz lekarza POZ, a pełen spis telefonów do poradni znajduje się na stronie internetowej Szpitala http://www.szpitalsochaczew.pl/

Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów, którzy będą zmuszeni skorzystać z porady specjalisty będą oni poinstruowani o godzinie wizyty i proszeni o przyjechanie do Szpitala na konkretny termin. Takie działanie mają na celu ograniczenie liczby osób przebywających w jednym czasie w obszarze poradni specjalistycznych.

Zapisać lub przełożyć badanie RTG, CT i mammografię można pod numerem telefonu:
▶️ 46 86 49 740
Natomiast zapisy lub przełożenie badania USG:
▶️ 46 86 49 745

Z przykrością informujemy również, że terminy planowych zabiegów operacyjnych ulegną zmianie i będą one przełożone na termin późniejszy – po wygaśnięcia zagrożenia epidemicznego. Pacjenci zostaną poinformowani telefonicznie o nowym terminie operacji.
⛔️ Jednocześnie przypominamy, że w Szpitalu obowiązuje do odwołania całkowity zakaz odwiedzin pacjentów.
⛔️ W celu ograniczenia ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wejścia osób do budynku będzie się odbywało pod kontrolą personelu szpitala.

dyrekcja
Szpitala Powiatowego w Sochaczewie