Zmiany w organizacji pracy Urzędu Miejskiego

0
47

W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców i pracowników Urzędu Miasta, wypełniając zalecenia służb sanitarnych, by do niezbędnego minimum ograniczać kontakty osobiste, od piątku 20 marca sochaczewski Urząd Miejski będzie zamknięty dla klientów. Od tego dnia:

  • W holu urzędu, przy głównym wejściu, wystawiona zostanie urna, do której można wrzucić podania, wnioski i pisma.
  • Jedynym wydziałem obsługującym klientów, i to w ograniczonym zakresie, pozostanie Urząd Stanu Cywilnego i Sprawy Obywatelskie. Będzie w nim można jedynie: zarejestrować zgon, urodzenie dziecka lub odebrać dowód osobisty.
  • W Biurze Obsługi Klienta czynny będzie Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych. Z Punktu mogą korzystać tylko mieszkańcy Sochaczewa i wyłącznie po uprzednim umówieniu wizyty (telefonicznie bądź mailowo). Profil stanowi klucz do platformy e-PUAP pozwalającej na wnoszenie podań i składanie wniosków tak, jakby były one złożone w UM w wersji papierowej. To wygodne narzędzie pozwalające zdecydowaną większość spraw urzędowych załatwić z domu, tylko przy użyciu komputera.

Przypominamy jednocześnie, że do odwołania Urząd Miejski jest czynny we wszystkie dni robocze w godz. 8.00-16.00. Choć UM będzie zamknięty, wszystkie wydziały i referaty pracują, dlatego w razie pytań lub wątpliwości można dzwonić pod numer 862-22-35 lub pisać na adres sekretariat@sochaczew.pl.

Ratusz zachęca do korzystania z platformy e-PUAP, a w rozliczeniach podatkowych i za gospodarowanie odpadami do korzystania z bankowości elektronicznej.