ZNAMY WYNIKI I POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO „SZUFLADA 2020”

0
25

Autorzy, którzy nadesłali swoje teksty w ramach I Powiatowego Konkursu Literackiego „Szuflada” z niecierpliwością czekali na ten moment.  Pomysłodawczyni i organizatorka konkursu Katarzyna Rospędowska 11 listopada ogłosiła na facebookowym profilu Teresińskiego Ośrodka Kultury jego wyniki.

– Do konkursu zgłosiło się 45 autorów, którzy przedstawili nam 59 tekstów. Uważam, że to bardzo dużo i dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się podzielić z nami swoimi przemyśleniami, swoimi historiami i bardzo często osobistymi przeżyciami. Ogromnie wam dziękuję i mam nadzieję, że będzie to dla was zachęta, aby pisać dalej, i aby dzielić się tym z innymi. Nieubłaganą cechą konkursu jest to, że trzeba nagrodzić wybraną grupę. Nie da się nagrodzić wszystkich. Liczę, że będziecie wyrozumiali. Ażebyście mieli pewność, że te wyniki są sprawiedliwe, chciałam powiedzieć, iż jurorzy otrzymali teksty anonimowo, nie wiedzieli, kto jest autorem danego tekstu – poinformowała Katarzyna Rospędowska.

Oto werdykt jury:

PROTOKÓŁ I POWIATOWEGO KONKURSU LITEARACKIEGO

„SZUFLADA 2020”

Jury w składzie:

  • Natalia Fijewska-Zdanowska,
  • Jolanta Śmielak-Sosnowska,
  • Jolanta Cieśniewska,
  • Tomasz Daczko

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

  • Grand Prix „Szuflada 2020” otrzymuje tekst „Dziwny jest ten świat” Mateusza Borowskiego,
  • I miejsce dla tekstu „Macierzyństwo” Niny Lewandowskiej,
  • II miejsce dla tekstów: „Siedzę…siedzę i myślę (…)” Jakuba Gackiego, „Paragon i maska” anonimowego autora, „Patrzę na mój dzisiejszy świat (…) Anny Gogół,
  • III miejsce dla tekstów: „Mnie skrzypka (…)” Ingi Ert-Eberdt, „Oda do pandemii (parodia wiersza „Litwo, Ojczyzno Moja”)” Filipa Kukawskiego,
  • Wyróżnienia dla tekstów: „Wiersz o niczym” Aurelii Sobieckiej, „Pod starym dębem” Kaliny Staszewskiej, „Przeziębienie” Julii Kalinowskiej, „Stworzenie Świata” Witolda Sęka, „Tron Mikropana” Kaliny Staszewskiej, „Mgła” autora o pseudonimie ursptler, „Żegnaj” Łucji Modrak, „Kurz” anonimowego autora, „Melancholijne gołąbki” anonimowego autora, „Sarna” Eweliny Mirońskiej.

Wyróżnienie specjalne od Teresińskiego Miesięcznika Samorządowego „Prosto z Gminy” otrzymuje tekst „Patrzę na mój dzisiejszy świat (…)” Anny Gogół.

Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkich autorom oraz jurorom.

Finał imprezy odbędzie się online 28 listopada (sobota) o godzinie 11:00 na Facebooku Teresińskiego Ośrodka Kultury.

– Podczas imprezy finałowej poznacie autorów nagrodzonych tekstów, będziecie mogli posłuchać, co jurorzy mają do powiedzenia na temat naszego konkursu i może uda się nam przygotować kilka przyjemnych niespodzianek – zachęca do wzięcia udziału w finale wydarzenia pomysłodawczyni i organizatorka konkursu „Szuflada 2020”.