Zostajemy z obostrzeniami

0
40

W Polsce rozpoczęła się trzecia fala pandemii koronawirusa.(?) W związku z tym rząd zdecydował o utrzymaniu dotychczas obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Aktualne zasady bezpieczeństwa, dla naszego regionu, zostały przedłużone co najmniej do 14 marca.

Informacje o tym przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej, która odbyła się po południu 24 lutego. Obecny poziom restrykcji zostanie utrzymany w całym kraju, za wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie w ostatnich dniach odnotowano znaczny wzrost liczby zakażeń. Jak zapowiedział minister zdrowia w tym województwie nastąpi powrót do zasad jakie obowiązywały w całej Polsce przed 13 lutego – m.in. zamknięte baseny, centra handlowe, kina i hotele.

Kolejną istotną zmianą jest obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej tylko przy użyciu maseczek, zamiast używania szalików, kominów, chust, czy przyłbic.

Więcej o aktualnych zasadach bezpieczeństwa można przeczytać na stronach serwisu RP, pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/przedluzamy-zasady-bezpieczenstwa-do-14-marca