Zrób sobie grę

0
34

Cykl spotkań „Zrób sobie grę” ma na celu pokazanie uczestnikom wydarzeń, że granie w gry planszowe można łączyć z innymi pasjami i umiejętnościami. Organizatorzy zaplanowali wiele twórczych atrakcji, dzięki którym  będzie można spojrzeć na planszówki z zupełnie innej strony.

Jak powiedział nam Krzysztof Wroński ze Stowarzyszenia Planszówki w Sochaczewie, dla jego członków ważne jest propagowanie atrakcyjnych alternatyw spędzania wolnego czasu jakimi są gry planszowe. Te, gdy możemy je połączyć z rozwijaniem własnych zainteresowań czy umiejętności, stają się dla uczestniczących jeszcze bardziej owocne i atrakcyjne.

Chcemy pokazać, że granie w gry planszowe nie tylko musi wiązać z przesuwaniem pionków na planszy czy wykładaniem kart. Wiele gier posiada figurki do malowania, które czasami mogą mieć nawet kilkadziesiąt centymetrów wysokości – mówi. – Gry pozwalają również rozwijać swoje umiejętności artystyczne, kiedy np. musimy narysować coś i od tego jak to zrobimy zależy sukces naszej drużyny. Co więcej, wiele wydawnictw udostępnia specjalne plansze do kolorowania, dzięki którym nawet bardzo małe dzieci mogą w ciekawy sposób odkrywać świat „planszówek”.

Głównym celem spotkań z cyklu „Zrób sobie grę”  jest właśnie zachęcenie uczestników do upiększania swoich gier – czy to malując dostępne figurki czy tworząc własne plansze lub sklejając kostki. Pierwsze z nich odbyło się 9 lipca, kolejne zaplanowano w kramnicach  na wtorek 16 lipca (godz. 18:00).  Organizatorzy zapewniają, że, jeżeli zainteresowanie utrzyma się na dotychczasowym poziomie, odbywać będą się kolejne spotkania. Wydarzenia są realizowane przez Stowarzyszenie Planszówki w Sochaczewie przy współpracy z Miastem Sochaczew.